Наші катафалки перетинають кордон постійно, смерть не вибирає час та місце, на жаль, наші співвітчизники помирають на чужині, і зазвичай, їх поховання відбувається в Україні, навіть під час війни. Наголошують на цьому власники міжнародної ритуальної фірми - Funeral Repatriation, Memento Mori.
Статистика смерті українців у Польщі з минулого року звичайно ж збільшилась. Не запланована еміграція, війна, смертельні аваріі, стрес, covid 19, всі ці фактори звичайно ж вплинули на смертність наших співітчизників.
Українці – власники міжнародної ритуальної фірми,
Матейко Денис та Матейко Елеонора займаються певевезенням померлих з-за кордону в Україну і розкажуть який алгоритм дій в даній ситуації.
Для того, щоб організувати перетин кордону труни з покійним, необхідно зібрати такі документи:
* Свідоцтво про смерть.
* Довідку з моргу про проведення бальзамування тіла.
* Документи з санітарно-епідеміологічної служби (вказана причина смерті і безпека його перевезення для життя та здоров’я інших людей).
* Довідку про запаювання гробу.
* Супровідний документ з консульства – дозвіл на вивезення.
Також в деяких випадках для відправлення тіла покійного на Батьківщину необхідне авіаперевезення вантажа 200. Ми співпрацюємо з cargo та маємо надійних партнерів у багатьох країнах світу, що допомагає нам зробити репатріацію тіла з таких країн, як США, Канада, Чехія, Польша Німеччина, Італія, Іспанія, Португалія, Туреччина, ОАЕ та інші країни світу.
Скільки часу триває процедура репатріації померлого ?
Ми працюємо оперативно та якісно. Зазвичай транспорт тіла займає 2-3 робочих дні. Ми досить відомі у консульських установах та медіа просторі, тому що працюємо над своєю репутацією.
Чи можна ( родичам померлого ) самостійно оформити документи та вивезти покійного?
Оформити документи так, але до певного моменту. На жаль є 2 пункти, які може зробити лише ритуальна фірма, яка має спеціально обладнані автомобілі, ліцензію, та кваліфікованих працівників. Тому самостійно оформити документи та звичайним транспортом вивезти покійного з- за кордону забороняється у ЄС .
Чи бувають випадки, коли перевезення померлого робиться безкоштовно?
Звичайно, у ситуації, коли близька людина загинула в Європі, близькі родичі можуть отримати навіть відшкодування. Тому також «Funeral Repatriation” співпрацює з юристами, які більше 10 років успішно забезпечують виплати в разі смерті на території країн ЄС на користь сімей загиблих.
Розкажіть, як розпочалась Ваша пригода з соціальними мережами ?
Ми намагаємось дивитись вперед разом з нашими підписниками. Тому звичайно, ми активно ведемо сторінку на інстаграмі, Facebook, та досить нещодавно ми створили свій канал на YouTube. Його місія знову ж таки - інформувати глядачів. Наша команда запрошує експертів, які безпосередньо пов’язані з ритуальними послугами. Це наш новий проект, який ще потребує багато часу та віддачі, але напевно там можна знайти багато корисної інформації пов’язані зі смертю за кордоном.
Funeral Repatriation “Memento mori” sp.z o.o.
NIP : 6793211538
Poland, Cracow
© Copyright 2023