Самогубство закордоном.

Разом зі збільшенням кількості українців в Польщі зросла й статистика смертності українців в Польщі.
Коронавірус, війна, всі ці чинники впливають не тільки на фізичний стан наших людей, але й на психічній.

На сьогоднішній день, до нас звертаються не тільки родичі померлих, які померли натуральною смертю або нещасний випадок, але й родичі, тих, які закінчили своє життя самогубством, зазначають власники ритуальної фірми- Funeral Repatriation - „Mateiko”
І на жаль, остання причина смерті все більше і більше поширюється серед наших громадян. Люди не витримують соціального натиску, їм не вистачає грошей, далеко від сім’ї, не знають мову, не мають домівки, роботу, часом навіть приниження зі сторони поляків. Ці всі фактори дуже впливають на емоційний стан людей.

Зараз дуже тяжкі часи для наших громадян і коли стається найгірше, ми, як ритуальна фірма мусимо прийти їм на допомогу. Кожна смерть, дійсно важко переживається, але коли це самогубство, родичі померлого,в ступорі, тому що в основному для них це не очікувано, і до останнього кожен з них не хоче приймати цю інформацію. Варто додати, що чомусь для наших українців дійсно важливо бути похованим на рідній землі. Дуже рідко, ми організовуємо поховання в Польші, але звичайно поодинокі випадки все ж таки бувають.

При перевезенні покійного для нас головне — забрати з Вас, бюрократичне навантаження, яке, на жаль, характеризує цей процес.
Ми організовуємо перевезення з місця, де померла дана особа до місця її поховання.
Загалом завжди однакова процедура оформлення репатріації тіла померлого. Не залежно від обставин смерті. Навіть, якщо в смерті замішані інші особи. Слідство може тривати, але дозвіл на вивезення тіла прокуратура надає( бувають виключення, але це знову ж таки поодинокі ситуації)

Наше похороне бюро залагоджує всю документацію.
Працівники Funeral Repatriation виконують наступні дії :

 • Дізнаються та інформують родичів, де знаходиться тіло померлого; 
 • Зв'язуються з представниками поліції, прокуратури за кордоном; 
 • Дізнаються всі деталі щодо судово-медичної експертизи; 
 • Готують повний пакет документів про смерть за кордоном; 
 • Отримують медичну довідку про смерть за кордоном; 
 • Роблять державне свідоцтво про смерть за кордоном; 
 • Отримують необхідні дозволи в поліції та СЕС; 
 • Дозвіл прокуратури на перевезення тіла в Україну; 
 • Переклад необхідних документів українською мовою; 
 • Консульський дозвіл на репатріацію тіла померлого у відповідній країні;
 • одягають, бальзамують тіло .
 • Консультують та допомагають при виборі труни для померлого/ померло ( атрибутики ритуальної )
 • Митне оформлення та пломбування труни з тілом померлого; 
 • В деяких випадках, а саме, якщо їх було не багато, забирають і привозять додому разом з тілом особисті речі померлого.

Що робити, якщо священник відмовляється відспівувати самогубця ?

Ой, якщо відверто, нам так шкода, цих родичів, які проходять через такі ситуації. Сказати, що вони у розпачі, сказати нічого. Ми не й раз сварились зі священиками. Розумієте, в них свої правила, на які нам простим людям важко повпливати. Взагалі вважається, що церква не відспівує самогубців із дисциплінарних причин, для того, щоб запобігти цьому гріховному явищу. Але церква дозволяє відспівувати самогубців, якщо вони психічно хворі. Та на нашу думку, священик це не Бог, він не може вирішувати відпускати той гріх чи ні. Часом нам здається, що вони перебільшують свої можливості щодо вирішення людських доль. Їх місія бути духовними друзями, а не суддями. На землі і так багато страждань. І кожний буде мати свій Божий суд, без участі живих людей.

Що ви порадити рідним самогубцям ?
Ми не психологи, ми лише займаємось перевезеннням померлих з-за кордону та похованням. Смерть близької людини - це мука, яку ти несеш протягом життя. Більше розмовляйте з рідними, проводьте з ними час. Не звинувачуйте себе в діях інших людей. Але якщо біль нестерпний і ви опинились в тунелю, в якому не бачите світло, звернітся до психолога або психотерапевта.

funeral-Міжнародні-перевезення-померлих

Funeral Repatriation “Memento mori” sp.z o.o.
NIP : 6793211538
Poland, Cracow
© Copyright 2023